Co to jest CMS?

System CMS (Content Management System - System zarządzania treścią) jest niezbędny w przypadku, gdy chcą Państwo wprowadzać częste aktualizacje na stronie lub dokładać nowe materiały. Za pomocą takiego systemu mogą Państwo aktualizować i rozbudowywać swoją stronę bez znajmości programowania i technik tworzenia stron www.

Proszę sobie wyobrazić, że chcieliby Państwo raz w miesiącu aktualizować swoją ofertę na stronie. Jeśli za każdym razem muszą się Państwo zwracać do firmy, która wykonała dla Państwa stronę www, oznacza to stałe koszty co miesiąc. Nawet jeśli jest to tylko kilka godzin pracy - to daje to co miesiąc kilkaset złotych dodatkowych kosztów. A można tego uniknąć!

W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem (niektórzy by powiedzieli, że jedynym słusznym) jest zbudowanie strony na bazie systemu CMS. Wygląd zewnętrzny strony www zbudowanej w ten sposób nie różni się od zwykłych stron. Uzyskują Państwo natomiast dostęp do panelu administracyjnego przez przeglądarkę internetową, a obsługa takiego panelu nie wymaga żadnych dodatkowych umiejetności poza standardową obsługą komputera i edytora tekstowego typu Word.

W każdej chwili (a nie tylko raz w miesiącu) osoba wydelegowana do opieki nad stroną www może dokonać zmian - od literówek zaczynając po zupełną zmianę oferty. Damy Państwu inny przykład: na stronie w skutek nieuwagi wkradł się błąd literowy w nazwie ważnego klienta, który udzielił nam referencji. Ktoś zwrócił na to uwagę i prosi o jak najszybsze poprawienie tego błędu. Jeśli posiadają Państwo system CMS taki błąd może zostać poprawiony w ciągu kilku minut. Jeśli trzeba to zrobić poprzez danie zlecenia firmie zewnętrznej może to niekiedy trwać nawet kilka dni. Taki błąd to skaza na wizerunku firmy. Ale prosze sobie wyobrazić sytuację, w której przedstawiciel Państwa klienta dzwoni, żeby zwrócić uwagę na błąd na stronie, a osoba rozmawiająca z nim przez telefon, poprawia ten błąd już w trakcie rozmowy. Tak jest to możliwe! I kończąc rozmowę można wtedy powiedzieć - "Proszę odświeżyć naszą stronę, powinno być już dobrze". W ten sposób "wpadkę" jaką był błąd na stronie można przekształcić w sukces - bo na pewno taki sposób działania zrobi dobre wrażenie na kazdym kliencie.

Dlatego klientom, którym zależy na posiadaniu strony internetowej, która będzie czymś więcej niż wizytówką, proponujemy system zarządzania treścią. W zależności o tego, jak bardzo skomplikowaną strukturę ma mieć Państwa strona, proponujemy systemy: Joomla!, WordPress lub eZ publish.