Blog

Wiele osób korzystało i korzysta ze skracania linków, żeby uniknąć pokazywania kilkulinijkowego linku do wartościowej treści, a niejednokrotnie popularne CMS-y takie właśnie linki tworzyły. Google w 2009 roku uruchomił swoją usługę Google URL Shortener. Oprócz goo.gl pojawiło się kilka innych alternatywnych dla goo.gl usług  np. Bitly czy Owl.ly.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów, opracowaliśmy metodę takiej modyfikacji szablonów wydruków dokumentów w RaksSQL, która pozwala na:
- rejestrowanie faktu wydruku dokumentu wraz z datą i godziną oraz informacją kto wykonał taki wydruk,

wtorek, 07 marzec 2017

Moduł windykacyjny do Raks SQL

W połowie lutego wdrożyliśmy w naszej firmie moduł do RaksSQL wspomagający windykację należności. Moduł ten wykorzystywany jest przez trzech naszych klientów, ale jest uniwersalny i może być zastosowany u każdego.

czwartek, 12 styczeń 2017

Informacja o zmianach

Szanowni Państwo,
informujemy, że od 1 stycznia 2017 r. poszerzyliśmy swoją działalność poprzez przyłączenie firmy Fineservice oraz dokonaliśmy kilka zmian organizacyjnych, które mają na celu polepszenie jakości usług świadczonych przez nasz zespół. Mamy nadzieję, że zmiany te zostaną przyjęte przez Państwa pozytywnie, bo rozwijamy się dla Was – naszych klientów.

z poważaniem
Tomasz Jakubowski

W związku z coraz częstszymi pytaniami o optymalizację, postanowiłam wypisać jej najważniejsze aspekty. Nadal zdumiewa mnie ignorowanie przez wiele firm z naszej branży przygotowania wykonywanej strony pod tym kątem. Zwracają się do nas klienci, których świeżo wykonana strona nie ma wypełnionych nawet głównych metadanych o innych aspektach optymalizacji nie wspomnę... Wstyd mi za tych "fachowców", gdy po raz kolejny muszę mówić - przykro mi, ale został Pan/Pani nabity w butelkę, tą stronę należy właściwie zrobić od nowa... Napiszę wkrótce na co należny zwracać uwagę zawierając umowę na wykonanie strony www, ale teraz o głównych aspektach optymalizacji SEO.

Przedstawiciel Googla ogłosił, że w ciągu kilku miesięcy zostanie uruchomiony osobny Indeks dla stron mobilnych, co spowoduje jeszcze większe zróżnicowanie w wynikach wyszukiwania. Indeks ten ma zostać głównym indeksem, a indeks stron desktopowych nie będzie już tak dynamicznie rozwijany.

Gigant wyszukiwania prawie nigdy nie podaje na jakich zasadach powstają rankingi stron wyświetlanych w wynikach wyszukiwania, tym razem jednak podano do wiadomości wprost: strony internetowe dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych będą lepiej oceniane niż inne. Zostaną również oznaczne etykietką „mobile friendly”.

wtorek, 21 kwiecień 2015

Aktualizacja Joomla wysoce zalecana

W ostatnim czasie zanotowaliśmy po raz kolejny falę ataków na Joomlę w wersji 1.5.x - dlatego zalecamy wszystkim swoim klientom, którzy jeszcze się na to nie zdecydowali aktualizację systemu Joomla do najnowszej wersji 3.4.x

Również klientom mającym strony na Joomli w wersji 2.5.x zalecamy aktualizację do wersji 3.4.x gdyż wersja 2.5.x od 1 stycznia 2015 r. nie jest już rozwijana ani wspierana przez społeczność, a co za tym idzie ewentualne dziury w systemi nawet jeśli zostaną wykryte nie będą łatane.

Dzisiaj trochę przemyśleń na temat obsługi klienta, która w e-biznesie wydaje się jeszcze ważniejsza niż w biznesie tradycyjnym. Dlaczego? Ponieważ klient internetowy nie ma z nami kontaktu osobistego, takiego jak w sklepie stacjonarnym to musimy wzbudzić jego zaufanie stroną/sklepem internetowym, a także w kontakcie kanałami elektronicznymi przez email lub telefon.

Dobrze obsłużony, zadowolony klient do nas wróci i jeszcze przyprowadzi ze sobą przyjaciół/nowych klientów, niezadowolony klient póści w obieg złą opinie o nas co może zaowocować stratą nie tylko jego ale i sporej ilosci potencjalnych nowych klientów, którzy przeczytawszy złą opinie o nas w sieci nie zdecydują sie na zakup u nas.

czwartek, 12 marzec 2015

Kobiety w social media

Jeszcze jeden kobiecy temat na początek marca - raport Kobiety w social media opublikowany przez firmę Sotrender.

Jak wynika badania dotyczącego zachowania i aktywności kobiet w social media przeprowadzonego przez Com Creation, HG Intelligence i Sotrender w minionym roku to najczęściej kobiety w starszym wieku korzystały z popularnych serwisów. Pobierz raport i dowiedz się, jakie są przyzwyczajenia kobiet korzystających z mediów społecznościowych, które serwisy wybierają najczęściej oraz jakie strony angażują ich najbardziej.

Pobież raport i dowiedz się więcej!