Blog

Czy hosting ma wpływ na SEO?

Jak najbardziej, jakość hostingu, na którym postawimy stronę czy sklep ma zasadnicze znaczenie na wynik SEO.

Jednym z najważniejszych czynników jest czas dostępności (uptime). Nie ma hostingu ze 100% czasem dostępności ale im wyższy wskaźnik tym lepiej. Zbyt duże przerwy w dostępności serwisu mogą doprowadzić do czasowego zniknięcia strony z wyników wyszukiwania.

PrestaShop - nabywanie doświadczeń

PrestaShop to jeden z najbardziej popularnych systemów sklepowych w Polsce. Miło nam poinformować Państwa, że nasze doswiadczenie z pracą z tym systemem powiększyło się o kolejne realizacje i możemy zdecydowanie powiedzieć, że mamy w tym zakresie już odpowiednie doświadczenie.

ilustracja do tekstu Pożar serwerowni OVH

Pożar serwerowni OVH - jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć

W nocy z 9 na 10 marca miał miejsce pożar serwerowni firmy OVH w Strasburgu - całkowicie spłonął jeden z bloków, a drugi został uszkodzony. Prewencyjnie wyłączono jeszcze dwa bloki serwerowe. Minął już miesiąc od tego wydarzenia, czas na wyciągnięcie wniosków.

Koniec Adobe Flash Player

To już naprawdę koniec - 31 grudnia wtyczka Adobe Flash Player ma wejść w fazę End of Life (EOL). Co to oznacza? Już teraz przeglądarki domyślnie blokowały treści w tej technologii, ale od 1 stycznia nie będzie można już ich włączyć.

Nowość w usługach dotyczących RaksSQL - przeniesienie deklaracji podatkowych, JPK, potwierdzenia UPO z jednego Raksa do drugiego

Zmiany w firmie to codzienność, jednak najważniejsze dane zawsze chcemy mieć pod ręką, zwłaszcza te dotyczące podatków, deklaracji itp. Na przykład przy zmianie biura rachunkowego bez problemu można przenieść dane z jednego programu RaksSQL do drugiego, jednak w przypadku deklaracji, plików JPK czy potwierdzeń UPO nie jest to już takie "automatyczne". Standardowe funkcje programu RaksSQL nie umożliwiają przeniesienia danych, które zapisane są w bazie globalnej.

O firmie TOMP

Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem, podejmujemy się wielu nietypowych projektów i przygotowania indywidualnych rozwiązań, naszym mottem działania jest "POMOŻEMY ZREALIZOWAĆ TWÓJ CEL"

Pomoc zdalna

Kontakt

TOMP Tomasz Jakubowski
Al. Prymasa Tysiąclecia 46
01-242 Warszawa

biuro@tomp.pl

tel.  +48 502 51 85 84

Wyszukiwarka