Blog

wtorek, 07 marzec 2017 13:00

Moduł windykacyjny do Raks SQL

W połowie lutego wdrożyliśmy w naszej firmie moduł do RaksSQL wspomagający windykację należności. Moduł ten wykorzystywany jest przez trzech naszych klientów, ale jest uniwersalny i może być zastosowany u każdego.

czwartek, 12 styczeń 2017 12:57

Informacja o zmianach

Szanowni Państwo,
informujemy, że od 1 stycznia 2017 r. poszerzyliśmy swoją działalność poprzez przyłączenie firmy Fineservice oraz dokonaliśmy kilka zmian organizacyjnych, które mają na celu polepszenie jakości usług świadczonych przez nasz zespół. Mamy nadzieję, że zmiany te zostaną przyjęte przez Państwa pozytywnie, bo rozwijamy się dla Was – naszych klientów.

z poważaniem
Tomasz Jakubowski

sobota, 05 listopad 2016 17:11

Optymalizacja SEO - najważniejsze aspekty

W związku z coraz częstszymi pytaniami o optymalizację, postanowiłam wypisać jej najważniejsze aspekty. Nadal zdumiewa mnie ignorowanie przez wiele firm z naszej branży przygotowania wykonywanej strony pod tym kątem. Zwracają się do nas klienci, których świeżo wykonana strona nie ma wypełnionych nawet głównych metadanych o innych aspektach optymalizacji nie wspomnę... Wstyd mi za tych "fachowców", gdy po raz kolejny muszę mówić - przykro mi, ale został Pan/Pani nabity w butelkę, tą stronę należy właściwie zrobić od nowa... Napiszę wkrótce na co należny zwracać uwagę zawierając umowę na wykonanie strony www, ale teraz o głównych aspektach optymalizacji SEO.

poniedziałek, 17 październik 2016 13:21

Google planuje uruchomić "indeks dla stron mobilnych"

Przedstawiciel Googla ogłosił, że w ciągu kilku miesięcy zostanie uruchomiony osobny Indeks dla stron mobilnych, co spowoduje jeszcze większe zróżnicowanie w wynikach wyszukiwania. Indeks ten ma zostać głównym indeksem, a indeks stron desktopowych nie będzie już tak dynamicznie rozwijany.

Gigant wyszukiwania prawie nigdy nie podaje na jakich zasadach powstają rankingi stron wyświetlanych w wynikach wyszukiwania, tym razem jednak podano do wiadomości wprost: strony internetowe dostosowane do wyświetlania na urządzeniach mobilnych będą lepiej oceniane niż inne. Zostaną również oznaczne etykietką „mobile friendly”.

wtorek, 21 kwiecień 2015 00:00

Aktualizacja Joomla wysoce zalecana

W ostatnim czasie zanotowaliśmy po raz kolejny falę ataków na Joomlę w wersji 1.5.x - dlatego zalecamy wszystkim swoim klientom, którzy jeszcze się na to nie zdecydowali aktualizację systemu Joomla do najnowszej wersji 3.4.x

Również klientom mającym strony na Joomli w wersji 2.5.x zalecamy aktualizację do wersji 3.4.x gdyż wersja 2.5.x od 1 stycznia 2015 r. nie jest już rozwijana ani wspierana przez społeczność, a co za tym idzie ewentualne dziury w systemi nawet jeśli zostaną wykryte nie będą łatane.

Dzisiaj trochę przemyśleń na temat obsługi klienta, która w e-biznesie wydaje się jeszcze ważniejsza niż w biznesie tradycyjnym. Dlaczego? Ponieważ klient internetowy nie ma z nami kontaktu osobistego, takiego jak w sklepie stacjonarnym to musimy wzbudzić jego zaufanie stroną/sklepem internetowym, a także w kontakcie kanałami elektronicznymi przez email lub telefon.

Dobrze obsłużony, zadowolony klient do nas wróci i jeszcze przyprowadzi ze sobą przyjaciół/nowych klientów, niezadowolony klient póści w obieg złą opinie o nas co może zaowocować stratą nie tylko jego ale i sporej ilosci potencjalnych nowych klientów, którzy przeczytawszy złą opinie o nas w sieci nie zdecydują sie na zakup u nas.

czwartek, 12 marzec 2015 00:00

Kobiety w social media

Jeszcze jeden kobiecy temat na początek marca - raport Kobiety w social media opublikowany przez firmę Sotrender.

Jak wynika badania dotyczącego zachowania i aktywności kobiet w social media przeprowadzonego przez Com Creation, HG Intelligence i Sotrender w minionym roku to najczęściej kobiety w starszym wieku korzystały z popularnych serwisów. Pobierz raport i dowiedz się, jakie są przyzwyczajenia kobiet korzystających z mediów społecznościowych, które serwisy wybierają najczęściej oraz jakie strony angażują ich najbardziej.

Pobież raport i dowiedz się więcej!

wtorek, 10 marzec 2015 00:00

Kobiety a rozwój nowych technologii

Nowe technologie to zbyt ważna sprawa, żeby zostawić ją wyłącznie mężczyznom - powiedziała swego czasu Neelie Kroes, była wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej. Na 8 marca mamy Dziennik Internautów przybliża sylwetki kilku kobiet, które wyróżniały się swoimi osiągnięciami w technologicznej historii świata.

Wszystkim Paniom - Informatyczkom, ale również naszym Klientkom życzymy wielu sukcesów zawodowych w dziedzinach, w których działacie.

wtorek, 10 luty 2015 00:00

Jak wybrać firmę pozycjonującą

Wielu naszych klientów pyta o pozycjonowanie stron www - czy oferujemy taką usługę, czy polecamy jakieś firmy z branży SEO, a przede wszystkim co powinni zrobić, zeby ich strona znalazła się na pierwszej stronei wyników wyszukiwania w google, a słowa kluczowe określające ich działalność. Dużo pytań i niewiele jednoznacznych odpowiedzi.

My jako firma nie świadczymy usługi zwanej powszechnie pozycjonowaniem, ale... No właśnie, zawsze jest jakieś "ale".

Tworząc stronę od podstaw mamy gigantyczny wpływ na to, jak będzie ona oceniana przez google, gdy już pojawi się w sieci. Ważne jest więc abyście Państwo - nasi Klienci - słuchali :) naszych porad w tym temacie, a Wasza strona w sposób naturalny będzie dobrze oceniana przez google. Jeśli pozwolicie nam sobie pomóc na tym etapie, zobaczycie, że firma pozycjonująca w zakresie optymalizacji strony niewiele będzie miała do zaoferowania.

Zainteresowanych bardziej tym tematem zapraszam do lektury ciekawego tekstu Dziennika Internautów 10 porad, które przeniosą Twoje rozmowy z agencjami SEO na inny poziom. Ja tylko w skrócie napiszę za nim na co warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy pozycjonującej.